Minust

Tere! Olen haridusjuht, kes panustab igapäevaselt sellesse, et haridus käiks kaasas ühiskonnas toimuvate muudatustega.

Varasemalt töötasin 10 aastat Prantsuse Instituudis – alguses Eesti riigiametnike prantsuse keele õpetajana ja seejärel õppekoordinaatorina Tallinna ning seejärel Läti Prantsuse Instituudis keeleõppe osakonna juhatajana Riias.

HARIDUSTEEL pühendusin humanitaarteaduste sügavuti avastamisele. Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist alguse saanud armastus prantsuse keele ja kultuuri vastu viis mind Tallinna Ülikooli pedagoogikat õppima, kus omandasin prantsuse filoloogia magistrikraadi ja õpetajakutse.

Olles täiendanud end tegelikus keele- ja kultuurikeskkonnas Prantsusmaa erinevates ülikoolides nagu Le Mirail Ülikool Touluse’is ja Jean Monnet Ülikool Saint-Etienne’is, valisin oma õpetamisväljaks täiskasvanute koolitamise.

KARJÄÄR nii õpetaja kui juhina algas õpetamisest keeltekoolides (TEA Keeltekool, Võõrkeeltekeskus ja Multilingua Keelekeskus), sai hoogu juurde kõrgkoolides lektorina (Eesti Kunstiakadeemia, Euroakadeemia) ning päädis tõelises prantsuse atmosfääris töötamisega Prantsuse Instituutides Tallinnas ja Riias.

Õpetaja ametikohalt liikusin edasi keeleõppe- ja eksamite koordinaatoriks ning hiljem ka keeleõppe osakonna juhatajaks. Oma tänasel töökohal seisan selle eest, et õpetajate täienduskoolitus areneks sama jõudsalt kui muu maailm ning et õpetajakoolitus toetaks õpetajate järjepidevat professionaalset arengut ning aitaks neil lihtsamini kohaneda hariduses toimuvate uuendustega.

Minu enda pidev õpihuvi ja soov inimesena areneda on mind ajendanud kogu oma aktiivse haridusvaldkonnas tegutsemise ajal end täiendama mitmetel koolitustel nii Eestis kui välismaal (Prantsusmaal, Ungaris, Austrias, Tsehhis ja Belgias). Juhina olen end täiendanud Tartu Ülikoolis haridusasutuse juhtimise erialal ja nüüd 2018. aastal asusin Tallinna Majanduskooli õppima meeskonnajuhtimist.

Püüan isikliku eeskujuga teisi inspireerida järjepidevale enesearengule, julgustada välja tulema oma mugavustsoonist ja astuma tundmatutele aladele, kuhu õppimine ja enese arendamine tavaliselt meid viib. “Mis tõi meid siia, ei vii meid enam edasi!” (president Toomas-Hendrik Ilves).  

President Toomas-Hendrik Ilvese plaadiesitlusel Riias.

Tutvu minu eluloo kirjeldusega lähemalt!

Copyright © 2019 Allan Kaljakin. All Rights Reserved. | Simple Persona by Catch Themes